As of June 27, 201 9:00 am

We will keep the list updated every few days.

2011 Oswego NIKE Cup Girls

U10 (8v8) (20 Teams)
LOSC Oswego Juniors Blue (host)
LOSC Oswego Juniors Yellow (host)
LOSC Oswego Juniors Blue U9 (host)
Pacific FC Blue (WA)
FC Portland Navy (OR)
FC Portland White (OR)
VUSA Timbers GU10 Red (WA)
SYSC Reign (OR)
THUSC Plutonium (OR)
WSM Golden Eagles* (OR)
WSM Silver Eagles* (OR)
WUSC Sunshine Stars* (OR)
VUSA Timbers Premier Academy (WA)
WUSC Red Devil* (OR)
Southside* (OR)
WUSC Pilots* (OR)
WUSC Red Devils
Cascade FC Synergy (OR)
CUSC Lightning Bolts (OR)
WUSC Swoosh* (OR)

U11 (8v8) (6 Teams)
GRFC 00 Blue (WA)
VUSA Timbers 00 Reds (WA)
FC Portland U11G White (OR)
GRFC 00 Red (WA)
AYSC Legendary Flying Surf Monkeys (OR)
Pacific FC 00 Blue (WA)


U11 (11v11) (19 Teams)
LOSC Dynasty (host)
LOSC Rain (host)
CUSC Force (OR)
EMFC Sol Blue (OR)
FC Portland U11G Navy (OR)
NEU Arsenal Gunners (OR)
WUSC Celtic* (OR)
WPFC G U11 Black (WA)
FCSC Nemesis Real Blue (WA)
ESUFC Aston Villa* (OR)
ESUFC Real Madrid* (OR)
THUSC Silver (OR)
Corvallis Fire (OR)
SSC 00 Freedom (OR)
SSC 00 Norway (OR)
CFC Crush (OR)
BSC Black* (OR)
BSC Black II* (OR)
VUSA Timbers 00 Blues* (WA)

U12 (22 Teams)
LOSC Spirit (host)
LOSC Freedom (host)
GRFC 99 Blue (WA)
SSC 99 Fury (OR)
San Juan Spirits 00 White* (Cal-North)
EMFC Athletica Blue (OR)
THUSC Chromium (OR)
FC Alliance G99 Gold (WA)
THUSC Zirconium (WA)
NEU Juventus (OR)
Rainier Valley Slammers G99 Orange (WA)
SSC Shockwaves (OR)
BSC 99 Black I (OR)
BSC 99 Black II (OR)
CUSC Arsenal* (OR)
Pacific FC 99 Blue (WA)
WUSC GU12 Navy* (OR)
WUSC GU12 White* (OR)
Thelo Chaos* (OR)
Corvallis Spirit (OR)
FC Portland 99 White (OR)
VUSA Timbers 99 Blue (WA)

U13 (24 Teams)
LOSC Lightning (host)
LOSC Sol (host)
Legacy FC (WA)
San Juan Spirits 99 White* (Cal-North)
GRFC 98 Blue (WA)
Mustang Velocity (Cal-North)
Placer United 99 Elite (Cal-North)
Slammers 98 Black (WA)
SSC Stealth (OR)
BSC U13G Black (OR)
GRFC G98 Red (WA)
ESUFC Timbers* (OR)
FC Portland 98 Navy (OR)
WUSC* (OR)
SSC 98 Villa* (OR)
Oregon Rush 98 Girls Swoosh (OR)
98 VUSA Timbers Red* (WA)
CRUFA 98G Lazio* (OR)
FC Alliance 98 Gold (OR)
CUSC Fusion (OR)
FC Portland 98G White (OR)
Sherwood United* (OR)
WSA Pride (WA)
FPSC Fury 98 White (WA)

U14 (22 Teams)
LOSC Ice (host)
LOSC Mystics (host)
GRFC 97 Blue (WA)
GRFC 97 Red (WA)
San Juan Spirits 98 Blue* (Cal-North)
WSM Red Magic (OR)
Walnut Creek Inferno (Cal-North)
CUSC Cosmos (OR)
EMFC Roma (OR)
NEU Mystic (OR)
SSC Elite G97 Premier (WA)
WUSC Manchester United* (OR)
West Coast Wild (Cal-North)
THUSC Xenon (OR)
MVP Marauders G97 Navy (WA)
SSC Crush (OR)
VUSA Timbers G97 Blue* (WA)
FC Nemesis 97* (WA)
PCU Shabang* (OR)
THUSC Iridium (OR)
SSC Aftershock (OR)
FC Portland 97 Navy (OR)


U15 (19 Teams)
LOSC Defeeters (host)
LOSC Royals (host)
GRFC 96 Red (WA)
SSC 96 Magic (OR)
SSC Trinidad (OR)
WSM Phoenix* (OR)
Cascade FC G96 Green (WA)
Legacy FC G96 Maroon/Wright (WA)
SHSC Revolution 96 Heather Black (WA)
SSC Elite G96 Red (WA)
SSC Elite G96 White
WSC Katz (Cal-North)
FC Portland White (OR)
FCA G96 Gold (WA)
HPFC G96 Blue (WA)
FC Portland Navy (OR)
THUSC United Nitrogen (OR)
BSC Black* (OR)
ESUFC Tottenham (OR)

U16 (13 Teams)
OSSA 95 Blue (host)
OSSA 95 White (host)
BSC Black (OR)
NVSC - Napa United (Cal-North)
GRFC 95 White (WA)
FC Crush Academy 95* (WA)

HPFC Eagles 95 Blue (WA)
ESUFC Arsenal (OR)
Mustang Velocity* (Cal-North)
FC Portland 95 Navy (OR)
FC Portland 95 White (OR)
THUSC Platinum* (OR)
Woodburn AFC Vipers* (OR)

U17 (8 Teams)
OSSA 94 Blue (host)
BSC 94 Black (OR)
THUSC Ireland (OR)
Snohomish United G94 Red (WA)
Rainier Valley Slammers Chandler (WA)
GRFC 94 Blue (WA)
Corvallis United Reign (OR)
WSM Galaxy* (OR)

U18 and U19 (13 Teams)
OSSA 93 Blue (host)
OSSA 93 White (host)
OSSA 92 Blue (host)
Legacy FC G93 Maroon Lightning (WA)
Kaoi Soccer Club M'zamba (Hawaii)
Sparta 93 GU18 (WA)
FC Portland 94 White (OR)
RV Slammers Orange (WA)
RV Slammers U18 White (WA)
PCU Alliance* (OR)
WSM Fusion (OR)
VUSA Timbers 93 Reds* (WA)
Eastside FC 93 White Lombard* (WA)


2011 Oswego NIKE Cup Boys

U10 (8v8) (24 Teams)
LOSC Oswego Juniors Blue U10 (host)
LOSC Oswego Juniors Yellow U10 (host)
LOSC Oswego Juniors Blue U9 (host)
ASC Team Timbers (OR)
RPSC River* (OR)
WUSC Arsenal* (OR)
SESC/PCU Celtic (OR)
THUSC Titanium (OR)
WSM Jaguares* (OR)
WSM Rowdies* (OR)
WSM Thunder Jets* (OR)
WSM Utd* (OR)
WUSC U10 Rovers* (OR)
VUSA Timbers BU10 West* (WA)
WUSC Kesselring* (OR)
CUSC Nova (OR)
CUSC Raptors U9 (OR)
FC West Inter (OR)
Southside* (OR)
WUSC Knights* (OR)
Southside U9 Blue* (OR)
CUSA Canby Galaxy (OR)
Southside U9 White* (OR)
WUSC Orange Crush* (OR)

U11 (8v8) (7 Teams)
GRFC 00 Blue (WA)
CFC United (OR)
WAFC Juventus* (OR)
BSC 00 Black (OR)
FC Beavers* (OR)
CUSC Thunder* (OR)
Pacific FC 00 Blue (WA)


U11 (11v11) (10 Teams)
LOSC U11 Boys (host)
FC Portland Navy (OR)
WUSC Boca Jrs* (OR)
Westside Metros (OR)
CRUFA 00B Man Utd* (OR)
EFC 00 Red (WA)
Corvallis United Reign (OR)
SSC Azzurri* (OR)
WSM Vipers (OR)
VUSA Timbers 2000 Reds* (WA)

U12 (18 Teams)
LOSC Arsenal (host)
San Juan Lightning 00 Marcos* (Cal-North)
GRFC 99 Blue (WA)
Mustang Red Bulls (Cal-North)
SSC Real Madrid (OR)
NEU Inter (OR)
NEU Roma (OR)
Pacific FC 99 White (WA)

Pacific FC Fire 99 (WA)
EMFC 99 Celtic (OR)
Little Mexico/Yakima Valley Heat (WA)
WSM Barca* (OR)
WUSC Juventus* (OR)
BSC 99B Gold (OR)
SSC 99 Boys Barcelona (OR)
Sherwood Dominators* (OR)
Corvallis United Reign (OR)


U13 (21 Teams)
LOSC Kubri Blue (host)
LOSC Kubri White (host)
GRFC 98 Blue(WA)
GRFC 98 Red (WA)
Northshore FC* (Canada, BC)
San Juan Lightning 99 White* (Cal-North)
SGESC Bombers (WA)
CFC Real Madrid* (OR)
ESUFC Bayern* (OR)
NEU Fulham (OR)
Mustang Lokomotiv (Cal-North)
WSA Blazers (WA)
WUSC Barcelona* (OR)
FC Portland 98 Navy (OR)
FC Portland 98 White (OR)
THUSC Indium (OR)
THUSC Tungsten (OR)
CUSC Triple Threat 98 (OR)
ESUFC Man City (OR)
HSC Freeze* (OR)

U14 (16 Teams)
LOSC Mambas Blue (host)
LOSC Mambas White (host)
ESUFC Boca Black* (OR)
ESUFC Boca Red* (OR)
San Juan Lightning 98 White* (Cal-North)
FPSC Fury 97 (WA)
Eastside FC 97 Red (WA)
GRFC 97 Blue (WA)
Sun City Strikers 97 Cuevas (WA)
EMFC Boca Jr White (OR)
WSA Falcons (WA)
WUSC Arsenal* (OR)
FC Portland (OR)
SSC 97 Santos (OR)
SSC 97 Santos White (OR)
NWSSA Penarol* (OR)

U15 (11 Teams)
LOSC Phalanx (host)
BSC U15 Black (OR)
THUSC United Steel (OR)
GRFC 96 Blue (WA)
FC Portland 96 Navy (OR)
FC Portland 96 White (OR)
North Valley United 95 Boys (Cal-North)
CFC Boca Juniors* (OR)
HPFC B96 Blue (WA)
EMFC 96 Azzurri (OR)
WSM Forza (OR)


U16 (13 Teams)
OSSA 95 Green (host)
OSSA 95 Black (host)
CAP FC United 95 (Cal-North)
GRFC 95 Blue (WA)
GRFC 95 Red (WA)
FC Portland 95 Navy (OR)
FC Portland 95 White (OR)
ESUFC Sampdoria* (OR)
Kobraz (OR)
Corvallis United Reign (OR)
OSA Hurricanes* (OR)
THUSC Cobalt (OR)
WSM Alliance (OR)

U17 (12 Teams)
OSSA 94 Green (host)
OSSA 94 Black (host)
Portland City United* (OR)
FC Portland 94 Navy (OR)
FC Portland 94 White* (OR)
Pacific FC Fire 94 (WA)
EMFC United (OR)
CFC Atlas* (OR)
WSM Furia* (OR)
BSC Portland 94 Black (OR)
Corvallis United Reign (OR)
Tynecastle 94 Red (WA)

U18 and U19 (12 Teams)
OSSA 93 Green (host)
OSSA 93 Black (host)
OSSA 92 Green (host)
CAP FC Armbrust (Cal-North)
Pacific FC Fire 93 (WA)
Santos FC Juventus* (OR)
FC Portland 93 Navy (OR)
Richmond United* (BC)
EMFC 93 Fusion (OR)
Tynecastle 93 Reserve (WA)
VUSA Timbers 93 Blues (WA)
Pullman Pumas (WA)